Duda Stomatologia

Cennik

Przychodząc do gabinetu stomatologicznego pacjenci zapoznają się z cennikiem, jednak nie zawsze są w stanie samodzielnie ocenić, ile będzie kosztował dany zabieg. Wówczas porównują ceny z innymi lekarzami, u których byli lub sprawdzają je w internecie. Ale co tak naprawdę składa się na koszt wizyty lekarskiej? Należy pamiętać, że leczenie jest usługą, której produktem jest zdrowie. Lekarze różnych specjalności dbają o zdrowie pacjentów na różne sposoby. Czasami wystarczy stetoskop, wiedza lekarza i recepta na lek. Czasami potrzebna jest dodatkowa diagnostyka w postaci prześwietleń, badań USG lub badań krwi.

Stomatologia jest szczególną dziedziną medycyny – lekarz dentysta często w trakcie jednej wizyty musi postawić diagnozę, a następnie we współpracy z asystentką, fizycznie przeprowadzić leczenie, które wymaga czasu i skupienia. Konieczne jest wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego i materiałów, bez których dentysta nie mógłby w pełni wykorzystać swojej wiedzy.

Cena za leczenie stomatologiczne jest zawsze ceną indywidualną, gdyż każdy pacjent, a tym samym każdy ząb i ubytek jest inny. Poniżej znajdą Państwo przykładowe koszty różnych procedur. Dokładny koszt leczenia będziecie Państwo mogli poznać na wizycie konsultacyjnej, na której lekarz oceni stan Państwa zębów i zdrowia jamy ustnej, uwzględniając Państwa oczekiwania i potrzeby oraz przedstawi możliwości leczenia.

Implantologia

Leczenie z wykorzystaniem implantów dentystycznych ma w naszej klinice swoje szczególne miejsce. Niemal od początku istnienia gabinetu oferujemy Państwu taką możliwość leczenia i posiadamy duże doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. W ofercie mamy tylko sprawdzone, istniejące od wielu lat implanty, a nasi lekarze przeszli odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami. Naszym wiodącym systemem implantologicznym jest MiS.
Dowiedz się więcej w dziale Implanty.

Wszczepienie implantu
2500 - 3000 zł
Korona na implancie
2500 - 3000 zł
Rekonstrukcja zgryzu na implantach, All on Four lub All on Six
wycena indywidualna

Diagnostyka RTG

Podczas diagnostyki lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, zbada stan jamy ustnej i uzębienia. Dowiecie się Państwo wszystkiego o swoim problemie, będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Lekarz przedstawi wstępne propozycje rozwiązań i możliwości leczenia. Wykonujemy badania RTG między innymi:

Pantomograficzne
100 zł
Tomografia komputerowa CBCT (3D)
200 – 300 zł
Cefalometria
100 zł

Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej w warunkach gabinetu dentystycznego. Zabiegi wykonują doświadczeni lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną. Usuwanie zębów przebiega bezboleśnie i maksymalnie atraumatycznie, a procedurę poprzedza zebranie wywiadu i badanie pacjenta.

Usunięcie zęba
od 150 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba ósmego:
górnego
od 300 zł
dolnego
od 400 zł
Dłutowanie korzenia
od 400 - 700 zł

Stomatologia dziecięca

Pojawienie się pierwszych ząbków to znak, że należy udać się do stomatologa dziecięcego. Chcemy, by Twoje dziecko pozytywnie rozpoczęło przygodę ze stomatologią, dlatego podkreślamy znaczenie wizyty adaptacyjnej, podczas której zawsze dbamy o przyjazną i radosną atmosferę. Już mleczaki wymagają opieki specjalisty, w tym regularnych wizyt i profilaktyki. Są one szczególnie podatne na próchnicę dlatego zasługują na wyjątkową uwagę.

Wypełnienie w zębie mlecznym
150 zł
Usunięcie zęba mlecznego
150 zł

Stomatologia estetyczna i protetyka

Leczenie estetyczne polega najczęściej na wykonaniu licówek lub koron porcelanowych w obrębie zębów przednich w tzw. strefie estetycznej. Licówki porcelanowe wykonujemy we wpółpracy z laboratorium techniki dentystycznej, które specjalizuje się w tego typu uzupełnieniach z wysokiej jakości ceramiki dentystycznej. Materiały tego typu są doskonale tolerowane przez organizm i zapewniają naturalny wygląd.

W sytuacji braku jednego lub więcej zębów konieczne jest uzupełnienie utraconego zęba/-ów. Możliwe rozwiązania zależą od ilości brakujących zębów, konfiguracji ubytku, ilości i jakości pozostałych zębów. Leczenie estetyczne poprzedzone jest fotograficzną i komputerową analizą i projektowaniem uśmiechu dopasowanego do twarzy Pacjenta. Do większości prac wykorzystujemy cyfrowe metody skanowania pola protetycznego przy użyciu skanera systemu Cerec.

Korona i punkt mostu metalowo-porcelanowa
1000 zł
Korona i punkt mostu pełnoceramicznego
1500 zł
Licówka porcelanowa
1500 zł

Leczenie kanałowe - endodoncja

W naszej klinice stomatologicznej w Kolnie korzystamy z mikroskopu. Największe możliwe powiększenie i doskonałe doświetlenie pola zabiegowego pozwala na postawienie trafnej diagnozy i podjęcie leczenia perfekcyjnie dopasowanego do konkretnego przypadku. Dostrzegamy to, co wcześniej było nieosiągalne. Użycie mikroskopu w Stomatologia Duda NIE jest dodatkowo płatne.

Leczenie kanałowe - zęby sieczne i kły
600 - 900 zł
Leczenie kanałowe - zęby przedtrzonowe
800 - 1100 zł
Leczenie kanałowe - zęby trzonowe
1500 - 2000 zł

Stomatologia zachowawcza

Próchnica to choroba, która początkowo przebiega zupełnie bezobjawowo. Zadanie lekarza dentysty to zdiagnozowanie miejsca infekcji próchnicowej, opracowanie ubytku i wypełnienie go odpowiednio dobranym materiałem. W naszym gabinecie zabiegi przebiegają bezboleśnie z zastosowaniem najlepszych materiałów i przeprowadzone są w powiększeniu dla maksymalnej precyzji. Tak wykonane wypełnienia służą naszym Pacjentom przez wiele lat.

Wypełnienie
200 zł
Znieczulenie
bezpłatne
Zastosowanie do zabiegu podtlenku azotu (gaz rozweselający)
od 100 zł

Profilaktyka stomatologiczna

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej mają za zadanie przeciwdziałać próchnicy oraz gromadzeniu się płytki nazębnej. Prawidłowo prowadzona profilaktyka niweluje ryzyko poważnego oraz długotrwałego leczenia stomatologicznego. Zabiegi profilaktyczne w naszej klinice przeprowadzane są przez lekarzy oraz dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Dowiecie się również Państwo jak i czym prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej w domu. Aby przywrócić zębom naturalną biel warto pomyśleć o wybielaniu zębów. Metoda wybielania jest dobrana odpowiednio do stanu zębów oraz personalnych preferencji pacjenta.

Pakiet higienizacji
250 zł
Wybielanie zębów
od 500 zł / łuk

    Umów się na wizytę

    Umów się na wizytę

    Zapewniamy usługi dentystyczne na najwyższym poziomie. Spełniamy marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu. Zapraszamy na wizytę!

    x